Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pobicie kobiety na ul. Jana Heweliusza

Pobicie kobiety na ul. Jana Heweliusza

Funkcjonariusze Referatu II Straży Miejskiej w Gdańsku ujęli na gdańskim Śródmieściu agresywnego mężczyznę, który napadł na młodą kobietę.

W dniu 31 sierpnia ok. godz. 11:30 strażnicy pełniący służbę w centrum miasta otrzymali zgłoszenie, że w rejonie skrzyżowania ul. Rajskiej i Jana Heweliusza doszło do szarpaniny i pobicia kobiety. Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia gdzie ustalili, że ofiara schroniła się w jednym z punktów usługowych, a napastnik oddalił się w stronę dworca PKP.

Funkcjonariusze po uzyskaniu informacji dotyczących rysopisu sprawcy udali się w stronę dworca gdzie po chwili napotkali mężczyznę pasującego do opisu. Sprawca po tym jak zauważył strażników próbował wmieszać się w tłum jednak po krótkim pościgu osoba ta została ujęta.

W związku z pobiciem oraz faktem, że kobieta chce zgłosić sprawę na policję funkcjonariusze Straży Miejskiej poprosili o przyjazd patrolu z Komisariatu II znajdującego się na ul. Piwnej. Przybyli na miejsce policjanci przejęli prowadzenie dalszych czynności w sprawie.