Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Po nitce do kłębka...

Po nitce do kłębka...Zdjęcia nielegalnego wysypiska pojawiły się w jednym z lokalnych portali internetowych. Widok śmieci piętrzących się wśród zieleni zaniepokoił strażników miejskich. Mundurowi odnaleźli pokazane miejsce, ustalili też właścicieli odpadów.

Środa, 25 lipca. Funkcjonariusze z Referatu VI pojechali w rejon Górek Zachodnich. Postanowili odnaleźć zaśmiecony teren, pokazany na zdjęciach w jednym z portali internetowych.

Odpady leżały przy dróżce prowadzącej do przystani jachtowej. Znaleźliśmy wśród nich dokumenty, które mogły wskazywać właścicieli śmieci. Były to między innymi rachunki z adresem – mówi starszy specjalista Andrzej Hinz. Skontaktowaliśmy się z domniemanymi sprawcami. Kobieta i mężczyzna początkowo zaprzeczali, jakoby śmieci należały do nich. Widząc dokumenty zaczęli tłumaczyć, że odpady prawdopodobnie pochodzą z ich działki. Nie umieli jednak powiedzieć, dlaczego leżały przy ścieżce – dodaje.

  [gallery link="file" ids="17971,17972,17973"]  

Ostatecznie małżonkowie zobowiązali się, że do końca tygodnia posprzątają śmieci. Mają też przedstawić strażnikom potwierdzenie, iż odpadów pozbyli się zgodnie z przepisami.

Nielegalne wysypiska śmieci należy zgłaszać na numer 986, Gdańską Mapę Porządku lub Referaty Dzielnicowe Straży Miejskiej w Gdańsku.