Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Płomienie w parku!

Płomienie w parku!Kłęby gęstego dymu i bezpośrednie zagrożenie dla pobliskich domów. Płonące altany działkowe w rejonie Osiedla Tysiąclecia na pewno napełniły trwogą serca mieszkańców dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia. Na szczęście dzięki współpracy funkcjonariuszy z Referatu IV i strażaków sytuację błyskawicznie udało się opanować.

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę ok. godziny 12:30. Właśnie wtedy funkcjonariusze straży miejskiej patrolując rejon Parku Przymorze zauważyli bardzo duże zadymienie. Źródłem problemu okazały się być płonące altanki działkowe. Zagrożony był nie tylko teren parku, ale również pobliskie domy mieszkalne!

Strażnicy wezwali na miejsce Straż Pożarną, a sami zabezpieczyli miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych. Funkcjonariusze z Referatu IV zapewnili również drożność drogi dla służb ratowniczych, a także sprawdzili czy w pozostałych altanach zagrożonych przez płomienie nie znajdują się ludzie.

Strażacy bardzo szybko pojawili się na miejscu i przystąpili do akcji gaśniczej. Ok. godziny 13 funkcjonariusze z Referatu IV decyzją dowódcy akcji z ramienia Straży Pożarnej wrócili do swoich dalszych zadań.

[gallery link="file" ids="11531,11532,11533"]