Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Place budowy pod lupą inspektorów
Place budowy pod lupą inspektorów

Sześć placów budowy na terenie Gdańska skontrolowali przedstawiciele miejscowego Zarządu Dróg i Zieleni oraz Straży Miejskiej. Sprawdzili między innymi czystość jezdni i chodników w sąsiedztwie realizowanych inwestycji. Rażących nieprawidłowości nie stwierdzili.

Kierownikowi budowy centrum biurowego przy alei Grunwaldzkiej kontrolerzy przekazali uwagi dotyczące stanu chodnika oraz ścieżki rowerowej. Były one zanieczyszczone dużą ilością piasku. Nadzorcę zobowiązano, by dbał o regularne sprzątanie.

Z uwagi na brudną jezdnię, podobne wskazówki usłyszał kierownik budowy osiedli mieszkaniowych przy ulicach Myśliwskiej i Jasieńskiej.

Inne zastrzeżenia dotyczyły drobnych uszkodzeń krawężników, chodników oraz jezdni. Tego, by zostały należycie naprawione w odpowiednim czasie, dopilnuje ZDiZ.

Aura sprzyja budowlańcom. Jest sucho, więc w tej chwili nie ma problemu z błotem, którym ciężki sprzęt bardzo często zanieczyszcza ulice i chodniki, przylegające do placów budowy – mówi Dorota Gwizdalska, inspektor ds. ochrony środowiska Straży Miejskiej w Gdańsku. Dodaje, że kolejnych wyrywkowych kontroli budowlańcy mogą się spodziewać w dniach z opadami deszczu.