Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pijany rowerzysta przy PGE Arenie

Pijany rowerzysta przy PGE Arenie

Funkcjonariusze Straży Miejskiej z Referatu III interweniowali wobec nietrzeźwego mężczyzny poruszającego się na rowerze.

W dniu 17 sierpnia ok. godziny 18:30 strażnicy pełniący służbę na gdańskiej Letnicy zostali powiadomieni, że przy ul. Uczniowskiej znajdującej się w rejonie stadionu PGE Arena pracownik ochrony zabezpieczający trasę wyścigu rolkarzy ujął pijanego rowerzystę.

Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce, mężczyzna, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu próbował uciekać w stronę ul. Marynarki Polskiej jednak po krótkim pościgu został ujęty i doprowadzony do radiowozu Straży Miejskiej. Pracownicy ochrony zabezpieczający teren poinformowali strażników, że widzieli jak pijany rowerzysta porusza się po trasie maratonu rolkarzy co stwarzało bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

W związku z zaistniałą sytuacją na miejsce wezwano patrol Policji. Funkcjonariusze wykonali rowerzyście badanie alkomatem, które potwierdziło stan nietrzeźwości rowerzysty. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji VI.