Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pijana matka z synkiem na zakupach

Pijana matka z synkiem na zakupach

Starała się dobrać swojemu dwuletniemu synkowi nowe ubrania mimo, że ledwo trzymała się na nogach. Jedyne co udało jej się zrobić to przewrócić dziecko. Na szczęście w pobliżu byli funkcjonariusze z Referatu II.

Do zdarzenia doszło w sobotę kilka minut przed godziną 13:00 . Wtedy właśnie funkcjonariusze patrolujący rejon ul. Heweliusza zostali poinformowani, że w pobliskim sklepie znajduje się kompletnie pijana kobieta, pod opieką której przebywa małe dziecko.

Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazane miejsce. Po wejściu do sklepu praktycznie od razu zauważyli wspomnianą kobietę. Miała bardzo duże problemy z koordynacją ruchową, wyczuwalna była również od niej woń alkoholu. Kobieta przymierzała, a właściwie starała się przymierzać, dziecku ubrania, które były do zakupienia w sklepie. Po jednej z takich prób chłopczyk się przewrócił.

Widząc co się dzieje strażnicy z Referatu II zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a także wezwali funkcjonariuszy Policji. W trakcie oczekiwania na przyjazd funkcjonariuszy z pobliskiego komisariatu kobieta zachowywała się agresywnie, wulgarnie, a także próbowała opuścić teren sklepu. Strażników poinformowała jedynie o fakcie, że dziecko, którym się opiekuje to jej dwuletni synek.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce przejęli dalsze czynności w sprawie.