Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Pieskie życie
Pieskie życie

Strażnicy z Referatu Dzielnicowego VI uratowali pozostawione bez opieki zwierzęta.

Do zdarzenia doszło 8 stycznia 2014r. Funkcjonariusze, pełniący służbę w rejonie Wyspy Sobieszewskiej o godz. 16.00 udali się na ul. Dulkową w sprawie uciążliwości związanej z głośnym szczekaniem psów oraz brakiem należytej opieki nad zwierzętami. Na miejscu zastali właścicielkę lokalu, która oświadczyła, że jej zmarły dwa tygodnie temu mąż sprawował opiekę nad sześcioma psami, które w chwili obecnej znajdują się na polu przywiązane do budy, a ona sama nie jest w stanie się nimi zajmować, ani nie posiada środków, aby je dokarmiać.

W miejscu przebywania jednego dużego i pięciu mały psów rasy mieszanej panował duży nieporządek, zwierzęta były głodne, wychudzone i agresywne zarówno do ludzi jak i do siebie. Były zaniedbane i pozbawione dostępu do wody.

Z uwagi na trudne warunki materialne i bytowe aktualna właścicielka mieszańców postanowiła zrzec się posiadania psów na rzecz Gminy Miasta Gdańska.  Czworonogi zostały wyłapane i przetransportowane do Schroniska dla bezdomnych zwierząt "Promyk".

[gallery columns="3" link="file" ids="9531,9532,9533"]