Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pierwszy Gdański Dzień bez Długów

Pierwszy Gdański Dzień bez DługówCo robić, by się nadmiernie nie zadłużać? Jak wyjść z długów? Jak racjonalnie prowadzić domowy budżet? Odpowiedzi na te pytania można będzie uzyskać w ramach pierwszego Gdańskiego Dnia bez Długów.

Gdańsk jest pierwszym miastem w Polsce, które postanowiło wesprzeć mieszkańców w walce z zadłużeniem. W październiku rozpoczęto realizację Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych. I to właśnie w ramach tego programu we wtorek 17 listopada odbywa się Pierwszy Gdański Dzień bez Długów.

Jak wynika z rejestru Biura Informacji Gospodarczej BIG, problem zadłużenia dotyczy niemal 34 tysięcy mieszkańców miasta. Niezapłaconymi rachunkami obciążonych jest prawie 50 tysięcy mieszkań.

Dla tych, którzy chcieliby porozmawiać o sytuacji finansowej swojej lub kogoś bliskiego, albo interesują się problematyką zadłużenia, przygotowano szereg propozycji:

1. Żyję bez długów - Miasteczko wolne od długów przed Urzędem Miejskim w Gdańsku – w specjalnym autokarze realizowane będą porady prawne, psychologiczne i informacyjne udzielane przez Fundację Zaradni, Kredyt Inkaso i Kancelarię Prawniczą Forum. 2. „Dzień bez Długów - pozwól sobie pomóc!” w Powiatowym Urzędzie Pracy – Grupa Kruk, PUP Gdańsk oraz Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej przygotowały punkt konsultacyjny, gdzie każdy dowie się jak radzić sobie ze swoimi zobowiązaniami. 3. Dzień otwarty dla osób z problemami czynszowymi - Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych wraz z Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Gdańsku i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku organizują dzień otwarty skierowany do dłużników czynszowych w mieszkaniach komunalnych. 4. Zadłużenia czynszowe w spółdzielniach mieszkaniowych - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprosił do współpracy Spółdzielnie Mieszkaniowe przy akcji Zadłużenia Czynszowe.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta.

[gallery link="file" columns="1" ids="13567"]
Szczegółowy program pierwszego Gdańskiego Dnia bez Długów
można znaleźć na portalu gdansk.pl