Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pierwsze Mistrzostwa Gdańska w Kartingu

gokartyW niedzielę 22 września odbędą się pierwsze Mistrzostwa Gdańska w Kartingu. Na torze przy stadionie PGE Arena Gdańsk ścigać się mogą zarówno najmłodsi, jak i starsi sympatycy sportów motorowych.

Rywalizację podzielono na grupy wiekowe: 6–10 lat, 11–16 lat oraz powyżej 16 lat. Dla dzieci poniżej 6 roku życia Straż Miejska w Gdańsku zorganizowała zawody specjalne. Najmłodsi będą się ścigać w autochodzikach. Autochodziki to bezpieczne rekwizyty, wykorzystywane na co dzień do prowadzenia zajęć edukacyjnych przez strażników z Referatu Profilaktyki.

Dla opiekunów małych kierowców przygotowaliśmy uświadamiającą atrakcję w postaci alkogogli, czyli okularów symulujących jazdę po alkoholu.

Pula miejsc startowych jest ograniczona, dlatego o udziale w wyścigach decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zapisy prowadzone będą w dniu imprezy, w określonych godzinach – do Mistrzostw Dzieci w godz.: 9:00–10:30, do Mistrzostw Młodzików w godz.: 11:00–13:00, do Mistrzostw OPEN w godz.: 14:00–18:00. Regulamin zawodów jest dostępny na stronie: MOSIR - Zawody Kartingowe.

Głównymi organizatorami mistrzostw są PitStop Gdańsk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Imprezę wspierają Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień – realizator kampanii „Kieruj bez procentów” – i Straż Miejska w Gdańsku.