Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pierwsza pomoc na przystanku

Autor: Robert Kacprzak
Ktoś zadzwonił na numer 986 i poinformował o nietrzeźwym mężczyźnie na przystanku autobusowym. Gdy na miejsce przybyli strażnicy, ten leżał zakrwawiony na chodniku. Mundurowi natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Poszkodowany trafił do szpitala.
sm pogotowie

Środa, 3 marca. Kwadrans po godzinie 16.00 na numer 986 wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwej osobie na przystanku przy ulicy Piotrkowskiej. Dyżurny na miejsce skierował funkcjonariuszy z Referatu V.

Mężczyzna leżał na chodniku. Miał rany na głowie. Przy nim czuwał jego pies. Natychmiast ułożyliśmy poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, opatrzyliśmy rany i okryliśmy kocem termicznym. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwaliśmy pogotowie – mówi młodszy inspektor Marek Gorzewski.

Strażnicy do przyjazdu karetki monitorowali stan poszkodowanego, który co jakiś czas tracił przytomność. Cały czas podtrzymywali z nim kontakt, by do tego nie dopuścić. Przybyły na miejsce zespół ratunkowy natychmiast zabrał rannego do szpitala. Jego pupil trafił do schroniska.