Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Październik miesiącem seniorów

Autor: Andrzej Hinz
Za nami 5. edycja Targów Pracy i Aktywności Seniorów. Wydarzenie, podobnie jak w latach poprzednich, odbywało się na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich przy ulicy Żaglowej. Wśród bogatej oferty programowej różnych wystawców można było znaleźć także stanowisko profilaktyczno-edukacyjne strażników miejskich. Dzień wcześniej funkcjonariusze spotkali się z seniorami w ich klubie Gedanus.
stanowisko straży miejskiej.JPG

Wydarzenie odbyło się w czwartek, 19 października. Ofertę dla seniorów przygotowało 200 wystawców. Wśród nich byli także funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku. Mundurowi dla gości, którzy odwiedzili ich stanowisko, przygotowali drobne upominki oraz ulotki informacyjne. Chętni mogli również wziąć udział w organizowanym przez strażników konkursie pt. „Uwaga! Dzikie zwierzęta w mieście”. Na zwycięzców czekały nagrody niespodzianki, a sama zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród seniorów.

goście na targach pracy.JPG

Organizatorem targów był Gdański Urząd Pracy, a udział w wydarzeniu był bezpłatny. Dla osób szukających pracy oferenci przygotowali 500 ofert zatrudnienia. Ponadto wystawcy przygotowali dla seniorów między innymi muzyczne występy, bezpłatne badania medyczne. Wszystkie stanowiska były rozlokowane w sześciu strefach tematycznych.

Relacja z wydarzenia także na: gdansk.pl

strażńicy na spotkaniu z seniorami

„Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień”. Pod taką nazwą dzień wcześniej odbył się zjazd seniorów z kilku gdańskich klubów. Spotkanie odbyło się w siedzibie Dzielnicowego Domu Kultury Gedanus przy ulicy św. Barbary, który był także organizatorem zabawy. Na spotkanie zostali zaproszeni również funkcjonariusze straży miejskiej. Mundurowi przygotowali dla uczestników zjazdu drobne gadżety i ulotki informacyjne. Strażnicy odpowiadali również na liczne pytania związane z ruchem drogowym oraz przepisami porządkowymi. Największe wzięcie wśród uczestników spotkania miały odblaskowe opaski, co nas bardzo ucieszyło. Pamiętajmy, że dzięki nim jesteśmy bardziej widoczni, idąc ulicą i na przejściach dla pieszych. Do ich noszenia zachęcamy wszystkich bez względu na wiek.