Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Patrzmy pod nogi!

Patrzmy pod nogi!

Brak pokryw kanalizacyjnych w rejonie ul. Czajkowskiego stanowił potencjalne niebezpieczeństwo dla uczniów pobliskich szkół. Na szczęście na miejscu byli funkcjonariusze straży miejskiej, dzięki którym udało się szybko zlikwidować problem.

Do zdarzenia doszło w dniu wczorajszym około godziny 9:00 kiedy to funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki prowadzili lekcje edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 42 mieszczącej się przy ul. Czajkowskiego na gdańskim Suchaninie. W trakcie wykładu jedna z pracownic placówki poprosiła strażników o pomoc informując, że z pobliskiego chodnika najprawdopodobniej skradziono trzy włazy zakrywające wejścia do tuneli kanalizacyjnych.

Mundurowi udali się na wskazane miejsce gdzie faktycznie były zasadnicze ubytki w chodniku. Trasa jest uczęszczana zarówno przez dzieci ze wspomnianej szkoły jak i z Przedszkola nr 73. Brak płyt przykrywający otwory bez wątpienia zagrażał ich zdrowiu, a nawet życiu.

Strażnicy szybko zabezpieczyli otwory płytami pilśniowymi otrzymanymi ze szkoły, a ok. godziny 10 na miejsce przybyli pracownicy melioracji, którzy założyli nowe pokrywy kanalizacyjne.