Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Jazda po deptaku

Autor: Wojciech Siółkowski
Straż miejska wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców ulic Piwnej, Kołodziejskiej i Tkackiej, poirytowanych zachowaniem kierowców, którzy lekceważą fakt, że ulice te są ciągami pieszymi. Problem został opisany przez portal Trójmiasto.pl, do którego zwrócili się z prośbą o pomoc okoliczni lokatorzy. Mimo, że ustawodawca nie dał strażnikom uprawnień do podejmowania interwencji w związku ze znakiem C-16 „Droga dla pieszych” (a takie znaki tam obowiązują), zapraszamy do współpracy policję, by wspólnie rozwiązać problem.
Droga dla pieszych Kołodziejska 1200px

 

Trójmiasto.pl: Postój taksówek na deptaku na Tkackiej

Sytuacja z pewnością zmieniałaby się na lepsze dzięki zamontowaniu w newralgicznych miejscach dodatkowych zabezpieczeń. Jednak zanim to nastąpi, drogi dla pieszych w ciągu ulic Piwnej, Kołodziejskiej i Tkackiej będą doraźnie kontrolowane przez mieszany patrol składający się z funkcjonariuszy straży miejskiej i policji. Obecność policjanta w patrolu daje możliwość podejmowania interwencji zgodnie z uprawnieniami policji.

Ulice Piwna, Kołodziejska i Tkacka będą patrolowane przede wszystkim w nocy z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę, kiedy - jak twierdzą mieszkańcy - w miejscu tym wykroczenia popełniane są najczęściej.

Straż Miejska w Gdańsku zwróciła się do Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku o stałe wsparcie przy realizacji zapowiadanych działań.