Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Parkingowe porządki na Żabiance i Przymorzu

Autor: Robert Kacprzak
Strażnicy pojawili się na ulicach: Bolesława Krzywoustego, Pomorskiej i Obrońców Wybrzeża. Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy parkują zgodnie z przepisami i czy stosują się do znaków. Przez dwa dni funkcjonariusze wystawili prawie 40 mandatów. Planowane są kolejne kontrole.
radiowóz strażnik zakłada blokadę na koło

Strażnicy swoje działania przeprowadzili w sobotę i niedzielę (12-13 września) na ulicach: Bolesława Krzywoustego 20 i 21, Pomorskiej 90 oraz Obrońców Wybrzeża 4 i 6. Mundurowi skupili się na kierowcach, którzy nie stosowali się do znaku B-1 „zakaz ruchu” i parkowali wbrew obowiązującym zasadom. Na tych, którzy złamali przepisy ruchu drogowego, nałożyli 38 mandatów i udzielili 9 pouczeń. 36 razy mundurowi zakładali na koła aut blokady.

Kontrole były prowadzone w związku z prośbami mieszkańców o nasze interwencje. W ostatnim czasie takich próśb pojawiło się zdecydowanie więcej. Poprzez zakładanie blokad na koła aut, strażnicy od razu na miejscu mogli wyciągać konsekwencje wobec kierowców, którzy nie posiadali odpowiednich identyfikatorów lub parkowali wbrew przepisom - mówi kierownik Włodzimierz Jank z Referatu I.

Mundurowi kolejne działania planują przeprowadzić już w przyszłym tygodniu (22-25 września). Wczesnym rankiem strażnicy miejscy pojawią się na ulicach: Bolesława Krzywoustego 20-21, Kołobrzeskiej 31-37, Pomorskiej 90, Obrońców Wybrzeża 11-17 i Wąsowicza. Również tym razem funkcjonariusze skupią swoją uwagę na kierowcach, którzy łamią przepisy ruchu drogowego.