Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Papierosy nie dla dzieci

Rusza XIV edycja Programu STOP18!

Od czternastu lat każdy drugi czwartek września obchodzony jest jako Ogólnopolski Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży Wyrobów Tytoniowych. Powyższa data oznacza rozpoczęcie edukacyjnego programu STOP18! skierowanego do sprzedawców wyrobów tytoniowych. Akcja potrwa do końca października. W tym czasie gdańscy strażnicy planują odwiedzić ponad 100 sklepów i kiosków na terenie miasta. Poza Gdańskiem w programie uczestniczą straże miejskie i gminne ze 101 miejscowości.

Program STOP18! obejmuje szkolenia sprzedawców podczas których strażnicy miejscy uczyć będą technik asertywnej odmowy sprzedaży wyrobów tytoniowych niepełnoletnim oraz sposobów radzenia sobie z agresywnym klientem. Każdy uczestnik kursu zapoznaje się z przepisami, które regulują handel wyrobami tytoniowymi, a na koniec szkolenia otrzymuje dyplom potwierdzający znajomość zasad sprzedaży wyrobów tytoniowych.

Przypominamy, że za sprzedaż wyrobów tytoniowych osobom niepełnoletnim grozi wysoki mandat karny w wysokości 500 zł, bądź kara grzywny wymierzana przez Sąd nawet do 2000 zł.

[gallery include="1923" link="file" columns="1"]