Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pani Ania ma wolne

Pani Ania ma wolneDługie lata pracy i wreszcie zasłużona emerytura. Uroczyście pożegnaliśmy Annę Słupczyńską-Skierską, która przez ponad sześć lat pracowała w Straży Miejskiej w Gdańsku na stanowisku radcy prawnego. Czuwała, by wszystkie podejmowane przez funkcjonariuszy działania były zgodne z przepisami, dbała o jakość wewnętrznych aktów prawnych i zarządzeń, tłumaczyła nam zawiłości ustaw, rozporządzeń i uchwał.

Wcześniej pani Ania była radcą prawnym w różnych jednostkach samorządowych na terenie Trójmiasta i w bankach. Ale jak mówi, ostatnie lata swej pracy będzie wspominać najmilej. To był najlepszy czas w mojej karierze zawodowej. Myślę, że będzie mi brakowało codziennych zajęć, bardzo dobrej atmosfery i przede wszystkim ludzi, których spotykałam w siedzibie straży – podkreśla pani Ania.

Pani Ania ma wolneWraz z nią w zespole radców prawnych był przez ostatnie cztery lata Marcin Martewicz. Jego zdaniem, współpraca układała się wzorowo. Myślę, że tworzyliśmy zgrany zespół. Pani Ania jest bardzo kompetentna, ma ogromną wiedzę. Każdą prawną zawiłość potrafiła przełożyć na prosty język – wspomina.

W sprawach zawodowych stanowcza i konkretna. Prywatnie dała się poznać jako znakomita koleżanka, godna zaufania. Niejednokrotnie miałyśmy okazję bardzo szczerze rozmawiać. Była tu w straży naszym dobrym duchem – mówi Joanna Falkowska-Gajos z sekretariatu Komendanta. Także Iwona Gruchała z Referatu Kadr nie ma wątpliwości, że pani Ania jest wyjątkową osobą. Miła, sympatyczna, ciepła, otwarta i zawsze gotowa, by pomóc. To co ją wyróżnia, to wielka klasa, skromność, ogromne wyczucie i takt – podkreśla.

Pani Ania ma wolnePani Ania zapewnia, że będzie tęsknić za koleżankami i kolegami z pracy. Oni też z pewnością odczują jej brak. Teraz jednak najważniejsza jest regeneracja sił. Świeżo upieczona emerytka chciałaby przede wszystkim odpocząć, podreperować zdrowie i poświęcić się sprawom rodzinnym. Taki ma plan na najbliższe miesiące. A co potem? Tego nie wiem, lecz niczego nie wykluczam – śmieje się pani Ania i dodaje, że wszystko wciąż przed nią!

Każdemu, kto przechodzi na emeryturę, pani Ania życzy tak wielu miłych słów oraz pozytywnych wrażeń, ile jej dane było doświadczyć. I bardzo dziękuje całej ekipie Straży Miejskiej w Gdańsku za lata znakomitej współpracy!

Uroczyste pożegnanie Anny Słupczyńskiej-Skierskiej odbyło się w czwartek 28 lipca w siedzibie straży przy ulicy Elbląskiej 54/60.

Zawodowe obowiązki pani Ani przejął Michał Gronkiewicz.