Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Ostry ból, szybka pomoc

Ostry ból, szybka pomoc

Mężczyzna skarżył się na ból w kratce piersiowej, a po chwili stracił przytomność. Funkcjonariusze z Referatu V zachowali jednak zimną krew i wykazali się pełnym profesjonalizmem oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Do zdarzenia doszło w dniu wczorajszym około godziny 12:40. Wtedy właśnie funkcjonariusze z Referatu V patrolując teren parku w rejonie ul. Łódzkiej zauważyli leżącego na jednej ze ścieżek mężczyznę, który skarżył się na intensywny ból brzucha i kłucie w klatce piersiowej.

Mundurowi wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe jednak już kilka chwil później sytuacja stała się dramatyczna. Mężczyzna stracił przytomność, a jego czynności życiowe zanikały. Tętno i oddech nie były wyczuwalne.

Strażnicy natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i rozpoczęli resuscytację. Działania były kontynuowane, aż do momentu przyjazdu na miejsce specjalistycznej karetki. Poszkodowany mężczyzna odzyskał czynności życiowe i został przetransportowany do jednego z gdańskich szpitali.