Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Osowa: Prezydent rozmawiał z mieszkańcami

Osowa: Prezydent rozmawiał z mieszkańcamiPonad stu mieszkańców Osowej przyszło na zorganizowaną przez prezydenta Gdańska debatę, by podyskutować o codziennych sprawach dzielnicy. 60. spotkanie z cyklu „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk” odbyło się w czwartek 21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 81.

Paweł Adamowicz mówił między innymi o tym, jakie inwestycje planowane są w dzielnicy w najbliższym czasie. Wśród najważniejszych tematów dyskusji był projekt budowy drogi między Osową a tzw. dolnym tarasem miasta. Dzielnicowi radni rozpoczęli zbieranie podpisów osób, które są za tym, by powstały ulice: Nowa Kielnieńska i Nowa Spacerowa z tunelem pod Wzgórzem Pachołek. Na zakończenie spotkania do rąk mieszkańców trafiło 300 wejściówek na budowany przy SP nr 81 basen.

Przeczytaj relację ze spotkania na: gdansk.pl

Osowa: Prezydent rozmawiał z mieszkańcamiJak zwykle, wśród uczestniczących w debacie przedstawicieli miejskich instytucji, byli też strażnicy miejscy. Na naszym stanowisku można było znaleźć liczne materiały edukacyjne i informacyjne oraz plakaty. Do dyspozycji mieszkańców były też zakupione przez miasto torebki na psie nieczystości oraz „Kartki dla Sąsiada”. Zainteresowanym prezentowaliśmy animowane filmiki edukacyjne, które powstały w ramach kampanii „Razem dbamy o Nasze Miasto”.

Mundurowi słuchali uwag i sugestii, przyjmowali też zgłoszenia dotyczące spraw porządkowych. Mieszkańcy najczęściej skarżyli się na niewłaściwe parkowanie aut oraz na zanieczyszczanie terenu przez psy.

Wiele osób pytało też o nowy referat straży, który będzie miał swoją siedzibę przy ul. Orfeusza 2. Jego otwarcie planowane jest z początkiem czerwca tego roku.

W tej chwili dzielnicę Osowa obejmuje swoim zasięgiem Referat IV Straży Miejskiej w Gdańsku, z siedzibą przy ul. Gospody 19A, tel. 58 556 32 30; 58 553 47 60.

Przypominamy, że wszelkie problemy porządkowe na terenie miasta można zgłaszać strażnikom miejskim dzwoniąc pod bezpłatny, alarmowy numer 986.