Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Osłabiony ptak w dobrych rękach

Osłabiony ptak w dobrych rękachTym razem funkcjonariusze zadbali o osłabionego łabędzia, który w dniu wczorajszym pojawił się na zamarzniętej Motławie.

Strażnicy z Referatu I patrolowali teren gdańskiego Śródmieścia kiedy to około godziny 14 otrzymali zgłoszenie o potrzebie zdecydowanych działań w rejonie ul. Reduta Miś gdzie pojawił się łabędź, który potrzebował wsparcia.

Mundurowi natychmiast udali się na wskazane miejsce gdzie czekała już osoba, która zgłosiła sprawę na numer alarmowy 986. Faktycznie okazało się, że na zamrożonej tafli Motławy, w odległości ok. 10 metrów od brzegu, przebywa ptak. Zwierzę wyglądało na mocno osłabione więc strażnicy uznali, że należy wezwać na miejsce posiłki i skontaktowali się ze Strażą Pożarną, która dysponuje odpowiednim sprzętem na tego typu sytuacje.

Po przybyciu na miejsce strażaków rozpoczęła się akcja wyciągania wycieńczonego ptaka na brzeg. Łabędziem zajęli się pracownicy wysłani przez Urząd Miejski, którzy przewieźli zwierzę do jednej z gdańskich lecznic weterynaryjnych.

[gallery link="file" columns="2" ids="12055,12056"]