Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Okradł śpiącego mężczyznę

Autor: Monika Domachowska
Operator monitoringu miejskiego zauważył okradzenie mężczyzny śpiącego w wiacie autobusowej. Dzięki sprawnej współpracy pracownika straży miejskiej i policjantów sprawcę kradzieży udało się szybko ująć.
Mężczyzna wyciąga portfel z kieszeni spodni leżącego na przystanku człowieka.

Czwartkowa noc, 29 czerwca. Operator monitoringu ze straży miejskiej zauważył leżącego w wiacie autobusowej przy ul. Targ Sienny mężczyznę. Po chwili podszedł do niego 39-latek, który, wykorzystując nieuwagę śpiącego, wyjął z jego kieszeni najprawdopodobniej portfel i telefon. O zdarzeniu niezwłocznie został poinformowany dyżurny z Komisariatu II Policji. Operator monitoringu przekazał policjantom także dokładny rysopis sprawcy. Następnie na bieżąco informował ich o kierunku, w którym przemieszczał się złodziej. Mundurowi natychmiast ruszyli na miejsce zdarzenia. Chwilę później na przejściu dla pieszych przy ul. Wały Jagiellońskie zauważyli mężczyznę, który pasował do rysopisu sprawcy. Policjanci wylegitymowali go i przeszukali. Znaleźli przy nim telefon i portfel z dokumentami pochodzące z kradzieży. Sprawca przestępstwa został zatrzymany.

Radiowóz i policjanci podczas interwencji na ulicy

Jak informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, w piątek mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut za kradzież zuchwałą przedmiotów o łącznej wartości 600 zł. Za kradzież zuchwałą grozi 8 lat więzienia.