Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Odwiedziliśmy letnią redakcję Dziennika Bałtyckiego

Dzięki zaproszeniu gdańskich dziennikarzy punkt informacyjny straży miejskiej pojawił się dzisiaj na Długim Targu.

Funkcjonariusze od godziny 11 do 13 byli do dyspozycji zarówno turystów jak i mieszkańców, którzy postanowili wybrać się na spacer po zabytkowej części naszego miasta. Gadżety promocyjne jakie na tę okoliczność zostały przygotowane rozchodziły się jak ciepłe bułeczki, a sami strażnicy służyli informacją w wielu palących kwestiach dotyczących porządku publicznego.

Mundurowi zwracali również uwagę na to, aby pilnować portfeli, aparatów fotograficznych i innych wartościowych dla nas przedmiotów. Jarmark to znakomita okazja dla kieszonkowców – starajmy się unikać tłumu, a jeśli nie jest to możliwe trzymajmy nasze rzeczy w miejscu, które mamy pod stałą kontrolą.

Warto nadmienić, że przy punkcie informacyjnym towarzystwo było momentami międzynarodowe. Pojawili się m.in. obywatele Niemiec, a także starszy pan ze Stanów Zjednoczonych, który chwalił kalifornijski klimat.

[gallery link="file" ids="11043,11044,11045,11046,11047,11048"] [video youtube="ZAWQPFpHcIo"] O wydarzeniu można przeczytać również na stronie Dziennika Bałtyckiego.