Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Odnaleziony 4-latek

Autor: Marta Drzewiecka
Wystarczyła chwila nieuwagi i pewna mama straciła z oczu swojego syna. Malec na rowerku pomknął przed siebie i zgubił się na nieznanym terenie. Przerażona kobieta poprosiła o pomoc strażników miejskich. Chłopiec odnalazł się cały i zdrowy.
patrol_Pas_Nadmorski.JPG

Środa, 20 maja. Zbliżała się godzina 16.00. Funkcjonariusze patrolowali ulicę Wypoczynkową. W pewnej chwili podbiegła do nich roztrzęsiona kobieta. Okazało się, że szuka swojego 4-letniego syna. Opisała szczegółowo, jak wygląda dziecko.

Zabraliśmy matkę chłopca do radiowozu i ruszyliśmy na poszukiwania. Będącym w okolicy patrolom przekazaliśmy opis dziecka – mówi starszy inspektor Daniel Bosak.

Poszukiwania trwały niespełna pół godziny i zakończyły się sukcesem. 4-latek odnalazł się na ulicy Jantarowej. Na szczęście nic mu się nie stało. Pozostawionym bez opieki malcem zainteresowała się jedna ze spacerowiczek. Mama chłopca podziękowała wszystkim za pomoc i zabrała dziecko.

Straż Miejska apeluje do rodziców, by zwłaszcza w takich miejscach jak plaża, park czy zatłoczony deptak, byli wyjątkowo uważni i ani przez moment nie spuszczali oka ze swych pociech. W obcym otoczeniu nawet kilka minut rozłąki oznacza przerażenie oraz ogromny stres zarówno dla dziecka, jak i jego opiekuna. I całe szczęście, jeśli tylko strachem taki incydent się kończy.