Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
O Straży wie wszystko!

Agata Buksińska zwyciężyła w I edycji Konkursu Wiedzy o Straży Miejskiej "Bez strachu, ale z rozwagą".

Finał przedsięwzięcia odbył się dzisiaj w siedzibie Straży Miejskiej w Gdańsku. Droga do ostatniego etapu konkursu nie była łatwa – w każdą sobotę maja na stronie internetowej konkurs.strazmiejska.gda.pl publikowane były zestawy 10 pytań, na które należało odpowiedzieć. Dotyczyły one przede wszystkim uprawnień i historii naszej formacji. Pod uwagę były brane nie tylko prawidłowe odpowiedzi uczestników, ale również czas w jakim zostały udzielone.

Do finału zakwalifikowano 4 osoby jednak tylko dwoje z nich przybyło dziś do budynku znajdującego się przy ul.Elbląską 54/60 gdzie mieści się siedziba gdańskiej straży miejskiej. Agata Buksińska oraz Katarzyna Karpińska, które postanowiły spróbować swoich sił w ostatnim etapie konkursowych zmagań najpierw losowały zestaw składających się z 3 pytań, a później nie pozostała już tylko chwila zastanowienia i dobra odpowiedź.

Po kilku minutach wszystko było już jasne – Agata Buksińska odpowiedziała dobrze na 3 pytania natomiast Katarzyna Karpińska miała jedno niewielkie potknięcie.

Laureatki otrzymały od straży miejskiej drobne upominki, ale najważniejszy jest fakt, że swoją postawą pokazały prawdziwą intelektualną siłę młodych mieszkańców Gdańska.

Gratulujemy!

[gallery link="file" ids="10720,10721,10722 "]