Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Nożownik w oku kamer

Autor: Monika Domachowska
W środku nocy pewien mężczyzna zaatakował nożem przechodnia. O zdarzeniu natychmiast zostali powiadomieni pracownicy straży miejskiej w studiu monitoringu, którym szybko udało się namierzyć sprawcę. Podejrzanego zatrzymano.
Mężczyzna w czerwonej kurtce idzie nocą ulicą.

Wtorek, 19 grudnia, kilkanaście minut przed godziną pierwszą w nocy do studia monitoringu miejskiego wpłynęła informacja z policji o ugodzeniu nożem mężczyzny w wieku około 30 lat. Do zdarzenia doszło na ul. Targ Drzewny. Napastnik chciał ukraść portfel z pieniędzmi. Zaczął dusić pokrzywdzonego, groził mu nożem, a następnie go ugodził. Ostatecznie niczego nie ukradł, porzucił nóż i uciekł, a pokrzywdzony trafił do szpitala. 

Mężczyzna w czerwonej kurtce wsiada nocą do taksówki.

Policjanci przekazali operatorom monitoringu rysopis sprawcy. Operatorzy skupili swoją uwagę na obszarze, gdzie nastąpił atak, i już po kilku minutach wytypowali osobę, która odpowiadała rysopisowi 24-latka. Mężczyzna szedł w stronę Zielonej Bramy. O trasie jego przemieszczania się operatorzy na bieżąco informowali dyżurnego policjanta. Podejrzany, gdy dotarł na ul. Chmielną,  wsiadł do taksówki, którą chwilę później na ul. Podwale Przedmiejskie, dzięki dokładnym informacjom operatorów monitoringu, zatrzymał patrol ruchu drogowego. W taksówce siedział sprawca ugodzenia nożem - mężczyzna został prawidłowo wytypowany przez pracowników straży miejskiej. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, że był pod wpływem ponad 2,5 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.

Taksówka mija radiowóz policyjny na ulicy w nocy.

24-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut za usiłowanie rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia i spowodowanie u pokrzywdzonego średniego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione czyny grozi mu do 20 lat więzienia.