Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Nowy sposób na torebki

Nowy sposób na torebki

W związku z coraz większą zuchwałością złodziei Straż Miejska apeluje do kierowców o większą ostrożność i uwagę.

Okazuje się, że kradzież torebki lub teczki z siedzenia pasażera to nie jedyny sposób złodziei, którzy potrafią bezwzględnie wykorzystać nieuwagę kierowców. W ostatnich dniach do funkcjonariuszy dotarły sygnały o mężczyźnie poruszającym się na rowerze, który obserwuje osoby parkujące pojazdy i tylko czeka na dogodną okazję, aby je okraść.

Scenariusz tego co się dzieje wygląda następująco – kierowca wychodzi z budynku z torbą lub bagażem, idzie w stronę bagażnika, do którego wkłada swoją własność, a następnie kieruje się w stronę przednich drzwi i wsiada do auta. W tym momencie podjeżdża rowerzysta, otwiera bagażnik (jest to możliwe w przypadku starszych modeli samochodów), zabiera znajdujące się tam przedmioty i błyskawicznie oddala się z miejsca zdarzenia.

Pamiętajmy jednak, że rozsądek i ostrożność pozwolą na uniknięcie tego typu nieprzyjemnych sytuacji. Wsiadając do pojazdu warto się rozejrzeć i sprawdzić czy nikt nas nie obserwuje, oraz czy nie widzimy w rejonie naszego samochodu podejrzanie zachowujących się osób.