Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Nowy Port: Twoja dzielnica – Twój Gdańsk

Nowy Port: Twoja dzielnica – Twój GdańskMieszkańcy dzielnicy Nowy Port zebrali się tłumnie na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Morskich przy ulicy Wyzwolenia 8, by porozmawiać z prezydentem Pawłem Adamowiczem. W środę 21 czerwca odbyło się 70. spotkanie obywatelskie z cyklu „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk”.

Prezydent mówił między innymi o inwestycjach w dzielnicy. Zarówno tych zrealizowanych, jak również planowanych w najbliższym czasie. Zwrócił też uwagę na potrzebę większego zaangażowania się w sprawy dzielnicy wśród osób, które w niej mieszkają. Po spotkaniu ogólnym do dyspozycji mieszkańców zostali zastępcy prezydenta.

Przeczytaj relację ze spotkania na: gdansk.plNowy Port: Twoja dzielnica – Twój Gdańsk

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli straży miejskiej. Mieszkańcy bardzo chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi bezpieczeństwa w ich dzielnicy i zgłaszali problemy porządkowe. Najczęściej skarżyli się na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy i amatorów alkoholowych libacji na świeżym powietrzu. Na stanowisku straży miejskiej uczestnicy spotkania mogli znaleźć liczne materiały edukacyjne i informacyjne.

Dzielnicę Nowy Port obejmuje swoim zasięgiem Referat II Straży Miejskiej w Gdańsku, z siedzibą przy ul. Elbląskiej 54/60, tel. 58 301 30 11 wew. 150.

Wszelkie problemy porządkowe na terenie miasta można zgłaszać strażnikom miejskim, dzwoniąc pod bezpłatny, alarmowy numer 986.