Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Nowy mikrolas powstał w miejskiej przestrzeni

Autor: Andrzej Hinz
Akcja sadzenia roślin odbywała się w miniony weekend na terenie dzielnicy Jasień. Na chętnych czekało 600 drzewek i krzewów. W wydarzeniu uczestniczyli także nasi funkcjonariusze.
maskotki straży miejskiej

W sobotę, 18 listopada punktualnie o godzinie 12:00 na Jasieniu rozpoczęło się sadzenie drugiego już kieszonkowego lasu. Powstał on na wydzielonym i odpowiednio przygotowanym terenie o powierzchni 200 metrów kwadratowych przy ulicy Stankiewicza 8. Do jego powstania wykorzystano 600 drzewek i krzewów rodzimych gatunków. W wydarzeniu aktywnie uczestniczyli włodarze Gdańska oraz jego mieszkańcy.

strażnicy sadzą drzewa.JPG

Na miejscu obecni byli także nasi funkcjonariusze z Referatu Ekologicznego oraz maskotka lew Leoś. Strażnicy prezentowali specjalistyczny radiowóz i opowiadali o sprawach związanych z ochroną środowiska. Natomiast Leoś chętnie pozował do zdjęć i aktywnie pomagał osobom, które uczestniczyły w powstawaniu zielonej przestrzeni.

Drugi mikrolas w Gdańsku już zaczyna rosnąć na gdansk.pl

radiowóz eko.JPG

Pierwszy tego typu projekt powstał w marcu w sąsiedztwie zbiornika retencyjnego Świętokrzyska II. Mikrolasy zostały zrealizowane zgodnie z zasadami japońskiego botanika Akiry Miyawakiego.