Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Nocny pościg za posiadaczem dwóch torebek

Nocny pościg za posiadaczem dwóch torebekMężczyznę, który niósł pod kurtką dwie torebki zauważył nocny patrol straży miejskiej w Jelitkowie. Na widok funkcjonariuszy 46-latek zaczął uciekać. Gdy go ujęto, zachowywał się agresywnie. Upierał się, że torebki znalazł. Mundurowi nie dali wiary tym wyjaśnieniom. Mężczyzna trafił na komisariat policji.

Była noc z soboty na niedzielę (2 sierpnia), dochodziła godzina 1:40. Nocny patrol straży miejskiej sprawdzał akurat pas nadmorski w rejonie ulicy Jantarowej. W pewnym momencie obok jednego z wejść na plażę funkcjonariusze z Referatu III zauważyli pewnego pana, który pod kurtką próbował ukryć dwie torebki. Ujrzawszy mundurowych, mężczyzna rzucił się do ucieczki. Biegł w stronę plaży. Strażnicy ruszyli za nim, rozpoczął się pościg. W pewnym momencie mężczyzna pozbył się toreb i biegł dalej. Jednak już chwilę później został ujęty przez funkcjonariuszy.

Nocny pościg za posiadaczem dwóch torebekZłapany zachowywał się agresywnie. Czuć było od niego woń alkoholu. Zapytany skąd ma torby, odparł że znalazł je obok jednego z pobliskich lokali. W obecności mężczyzny strażnicy sprawdzili zawartość torebek. Były w nich między innymi: portfel, wystawione na inne osoby dokumenty, a także telefony komórkowe i klucze.

O zdarzeniu powiadomiono Stanowisko Kierowania Prewencją, które wezwało na miejsce policję, ale ponieważ wszystkie jej patrole były akurat zajęte służbowymi czynnościami, funkcjonariuszom polecono przewieźć mężczyznę na Komisariat Policji V. Tak też się stało. Strażnicy przekazali policjantom zarówno ujętego 46-letniego mieszkańca Gdańska, jak też znalezione przy nim torebki wraz z zawartością.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi policja.