Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Noc Muzeów także ze strażnikami

Noc Muzeów także ze strażnikamiEuropejska Noc Muzeów odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 maja. W Gdańsku do większości placówek kulturalnych wstęp będzie bezpłatny lub za symboliczną złotówkę. Na Trakt Królewski wyjdą strażnicy miejscy w strojach z XVII wieku.

W wydarzeniu uczestniczyć będą gdańskie muzea, teatry, galerie sztuki, biblioteki, uczelnie wyższe i inne instytucje kulturalne. W sobotni wieczór i noc na zwiedzających czekają między innymi: Biblioteka Gdańska PAN, Centrum Hewelianum, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Gdańska, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Politechnika Gdańska oraz Akademia Sztuk Pięknych.

Wieczorem Trakt Królewski patrolować będą miejskie draby. Strażników miejskich w historycznych strojach z XVII wieku można będzie spotkać na ulicy Długiej i Długim Targu od godziny 19.00 do 22.00. Każdy uczestnik nocnego zwiedzania będzie miał okazję zrobić sobie z nimi wspólne zdjęcie oraz otrzymać odcisk pamiątkowej pieczęci.

Czytaj także: - Noc Muzeów 2018 w Gdańsku. Gdzie warto się wybrać? Co zobaczyć? PROGRAM na gdansk.pl - Europejska Noc Muzeów na ikm.gda.pl