Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Niewybuch na chodniku

Niewybuch na chodnikuPocisk artyleryjski został znaleziony w nocy z niedzieli na poniedziałek na chodniku przy ulicy Nowotnej. Skąd się tam wziął, nie wiadomo. Niewybuch zabezpieczyli funkcjonariusze wspólnego patrolu policji i straży miejskiej.

Poniedziałek, 12 marca. Około godziny 1:30 patrol, składający się z policjanta i strażnika miejskiego, dostał polecenie pojechania na ulicę Nowotną. Miał tam leżeć niewybuch. Na miejscu funkcjonariusze zastali pracowników ochrony, którzy znaleźli niebezpieczny ładunek. Pocisk znajdował się na chodniku, z dala od budynków mieszkalnych, w odległości około 300 metrów od pętli tramwajowej Stogi.

Po przekazaniu informacji oficerowi dyżurnemu Komisariatu Policji II, dostaliśmy polecenie oczekiwania na specjalistę z nieetatowych grup rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Przybyły na miejsce funkcjonariusz ocenił, że jest to pocisk artyleryjski o długości 60 cm i kalibrze od 80 do 100 mm – mówi młodszy strażnik Daniel Nawrocki z Referatu Interwencyjnego.

[gallery link="file" columns="2" ids="17273,17274"]

Jak informuje rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku aspirant Karina Kamińska, o godzinie 10:15 niewybuch został zabrany przez saperów z Jednostki Wojskowej 4808 w Elblągu. Do tego momentu miejsce zdarzenia było zabezpieczane przez policję.