Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Niespodziewana przerwa podczas jazdy

Autor: Andrzej Hinz
Samochód, którym podróżowały dwie kobiety, wpadł w poślizg i zjechał do rowu. Na szczęście w pobliżu przejeżdżali strażnicy miejscy. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą.
Kobiety przy samochodzie

Czwartek, 16 grudnia. O godzinie 20:45 patrol strażników z Referatu IV jechał trasą W-Z w kierunku Obwodnicy Trójmiasta. W pewnej chwili, na wysokości centrum handlowego, funkcjonariusze zauważyli w rowie samochód osobowy.

Natychmiast podjechaliśmy sprawdzić, co się stało. Przy pojeździe stały dwie panie, które podróżowały autem. Z ich relacji wynikało, że samochód wpadł w poślizg i zjechał z drogi. Na szczęście nic im się nie stało. Jedna z nich dodała, że czekają właśnie na znajomego, który przyjedzie wyciągnąć samochód z rowu – mówi młodszy strażnik Karol Pałczyński.

Strażnicy ze względów bezpieczeństwa zostali na miejscu i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Po kilkunastu minutach na miejsce dotarł kolega, którego kobiety poprosiły o pomoc. Wspólnymi siłami udało się wypchnąć samochód na jezdnię. Po zakończonej akcji obie panie podziękowały funkcjonariuszom za okazaną pomoc.