Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Nieproszeni goście u drzwi

Nieproszeni goście na progu domuStrach sprawił, że sięgnęła po telefon i wybrała alarmowy numer 986. Chciała bowiem wyjść z domu, lecz okazało się, że przed wejściem do budynku leżą jakieś psy. Nie znała ich, więc była pełna obaw. Poprosiła o pomoc strażników. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Psy trafiły do schroniska, a mieszkanka Olszynki odzyskała spokój.

Niedzielny wieczór, 18 października. Około godziny 19:00 operator alarmowego numeru 986 odebrał telefon. Usłyszał w słuchawce kobiecy głos. Wyraźnie poddenerwowana mieszkanka Olszynki skarżyła się, że nie może wyjść z domu, bo obok wejścia leżą trzy psy. Ponieważ nie wiedziała co to za zwierzęta i do kogo należą, wolała uniknąć konfrontacji z nimi. Podkreślała też, że w budynku są same kobiety oraz dwójka małych dzieci. Prosiła o pomoc.

Do akcji niezwłocznie ruszyli strażnicy z Referatu VI. Gdy dotarli na miejsce, dostrzegli na posesji dwa średniej wielkości psy, nieznanej im rasy. Zwierzęta nie były agresywne, sprawiały wrażenie nakarmionych, zadbanych i dobrze ułożonych. Sprzed drzwi wejściowych do budynku ruszyć się jednak nie chciały.

Mimo usilnych prób, funkcjonariuszom nie udało się ustalić, do kogo należą czworonogi. W tej sytuacji konieczna okazała się interwencja pracownika Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk”. Psy trafiły do placówki. Czekają tam teraz na swojego pana.