Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Niemowlę pod opieką nietrzeźwego

Autor: Marta Drzewiecka
Prawie dwa promile alkoholu stwierdzono u mężczyzny, który szedł ulicą i prowadził wózek z kilkumiesięcznym dzieckiem. Jego zachowanie zwróciło uwagę mijającej go kobiety, która zaalarmowała strażników miejskich. Mężczyzna trafił do pogotowia socjalnego, a za swoje skrajnie nieodpowiedzialne postępowanie został ukarany mandatem.
Wózek zdjęcie ilustracyjne

Niedziela, 6 czerwca. Zbliżała się godzina 20:30. Do siedziby Straży Miejskiej przy ulicy Elbląskiej przyszła kobieta i przekazała, że ulicą Zawodników idzie nietrzeźwy mężczyzna i prowadzi wózek z dzieckiem. We wskazanym przez zgłaszającą kierunku udali się funkcjonariusze z Referatu II.

32-latek przyznał, że spożywał alkohol. Dodał też, że opiekuje się dzieckiem partnerki. O całej sytuacji została powiadomiona matka chłopca, która szybko przybyła na miejsce i zajęła się swoim kilkumiesięcznym synkiem. Strażnicy wezwali też na miejsce patrol policji.

Jak informuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Trafił do pogotowia socjalnego dla osób nietrzeźwych. Został też ukarany mandatem z art. 106 Kodeksu Wykroczeń (Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany).