Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Nielegalny handel na Przymorzu do likwidacji

Kolejna odsłona walki z nielegalnym handlem na PrzymorzuCzternaście nielegalnych stoisk zostało usuniętych w ramach akcji porządkowych przy Zielonym Rynku na Przymorzu. Działania przeprowadzili pracownicy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku w asyście strażników miejskich z Referatu I.

Akcje porządkowe przy Zielonym Rynku są przeprowadzane regularnie. Wszystko z racji licznych skarg, które wpływają na nielegalnie handlujących. Tym razem w ciągu kilku dni odbyły się trzy kontrole. Ich celem była likwidacja nielegalnego handlu w sąsiedztwie targowiska.

Pierwsza akcja odbyła się w środę, 29 marca w godzinach 8:50-10:40. Funkcjonariusze wraz z pracownikiem Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni usunęli trzy stoiska, ustawione przy ulicy Chłopskiej. Towar został spakowany i zabezpieczony.

Kolejne wspólne działania odbyły się w sobotę,1 kwietnia w godzinach 8:30-13:00. Ich rezultat to osiem usuniętych stoisk handlowych. I tym razem towar został zajęty i zabezpieczony przez pracownika GZDiZ.

Dzień później, 2 kwietnia, mundurowi razem z pracownikiem GZDiZ zlikwidowali trzy nielegalne stoiska, na których sprzedawano ubrania i drobne akcesoria.

Zadaniem strażników było przede wszystkim zadbanie o to, aby nikt nie zakłócał porządku podczas działań. Ostateczny bilans akcji to 14 zlikwidowanych nielegalnych stoisk, 4 mandaty na łączną kwotę 1600 zł i jeden wniosek do sądu.