Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Nielegalne graffiti w oku kamery

Autor: Marta Drzewiecka
Jedni malowali sprejami po ścianie, drudzy uwieczniali ich wątpliwej jakości twórczość. Nie umknęło to uwadze operatorów monitoringu, którzy o sytuacji natychmiast powiadomili policję. Grafficiarze za swój występek odpowiedzą przed sądem.
grupa osób maluje sprejami ścianę

Niedziela, 27 marca. Zbliżała się godzina 1:00. Uwagę pracowników gdańskiej straży miejskiej, którzy obsługują miejski monitoring, zwróciła grupa pięciu mężczyzn, którzy stali na przystanku autobusowym przy Forum Gdańsk. Dwóch „ozdabiało” sprejami ścianę budynku. Pozostali nagrywali smartfonami poczynania swoich kolegów.

Operatorzy monitoringu o swoich obserwacjach od razu powiadomili oficera dyżurnego Komisariatu Policji II. Podali także rysopisy grafficiarzy i na bieżąco informowali funkcjonariuszy, gdzie się przemieszczają.

Jak informuje podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku policyjni wywiadowcy wylegitymowali trzech mężczyzn w wieku 24, 30 i 31 lat. W tej sprawie policjanci zabezpieczyli dwie farby w spreju oraz telefon komórkowy jednego z mężczyzn, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wykroczenie umieszczenia na budynku napisu bez zgody zarządzającego obiektem. Sprawcy wykroczenia zostali przesłuchani. Teraz materiały sprawy wraz z wnioskiem o ich ukaranie trafią do sądu.