Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Nie pozwolił pijanemu wsiąść za kierownicę

Patrol zajął się chorymPostawa godna pochwały! Pewien mężczyzna powstrzymał nietrzeźwego kierowcę. Nie pozwolił, by ten wsiadł do samochodu i odjechał. Pomocy udzielił przejeżdżający obok patrol straży miejskiej. Mundurowi ujęli pijanego 53-latka i poczekali z nim na przyjazd policji.

Niedziela, 8 kwietnia. Funkcjonariusze z Referatu II patrolowali ulicę Siennicką. W pewnej chwili do radiowozu podeszła kobieta. Powiedziała, że jej mąż zatrzymał pijanego kierowcę i teraz czekają na wezwaną wcześniej policję. Poprosiła o zabranie od nich nietrzeźwego mężczyzny.

Na miejscu zastaliśmy dwóch panów, którzy trzymali trzeciego. Było od niego czuć alkohol. Założyliśmy mu kajdanki i zaprowadziliśmy do radiowozu – mówi starszy specjalista Zbigniew Panek.

Mundurowi zabezpieczyli też samochód 53-latka. Niedługo potem na miejsce przyjechał patrol policji. Strażnicy przekazali kierowcę policjantom. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 1,1 promila alkoholu.

Jak poinformował starszy aspirant Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, nietrzeźwy kierujący został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa z art. 178 a § 1 kk. Mężczyzna skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze, w związku z czym prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres 4 lat, świadczenia pieniężnego w wysokości 5 tysięcy złotych oraz 2 lat prac na cele społeczne.