Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Nasza Koleżanka nominowana do ogólnopolskiego plebiscytu

Autor: Robert Kacprzak
Żaneta Zander kandyduje w kategorii „Osobowość 2020 Roku - Działalność społeczna i charytatywna”. Wspólnie z Marleyem, psem służbowym Straży Miejskiej w Gdańsku, prowadzi zajęcia profilaktyczne na temat zwierząt. Głosowanie trwa do 26 maja.
zaneta i marley
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Nasza koleżanka została kandydatką do plebiscytu „Osobowość Roku 2020” w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Od wielu lat prowadzi program edukacyjny „Postępowanie ze zwierzętami” w szkołach i przedszkolach. W zajęciach pomaga jej pies służbowy Marley. Wspólnie uczą najmłodszych jak bezpiecznie i z empatią postępować ze zwierzętami, jakie obowiązki związane są z opieką nad czworonogiem, a także jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać przy kontakcie z obcym psem. Dzieci ćwiczą na przykład bezpieczną pozycję żółwia, która pozwala uniknąć groźnych obrażeń w przypadku ataku agresywnego psa.

Link do strony Żanety Zander w plebiscycie „Osobowość 2020 Roku”

zander zajecia

Żaneta Zander w Referacie Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku pracuje od 14 lat. Opiekunką Marleya została w 2016 r. Do tej pory wspólnie przeprowadzili ponad 1300 zajęć, w których wzięło udział ponad 21 tysięcy uczniów. Cieszą się one ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, jak i nauczycieli.

zaneta i marley 2
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Ogólnopolski plebiscyt „Osobowość 2020 Roku” jest okazją by docenić i nagrodzić ludzką działalność. Tytuły przyznawane są głosami czytelników. Na Pomorzu plebiscyt prowadzi Dziennik Bałtycki. Głosowanie będzie prowadzone w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, Samorządność i społeczność lokalna oraz Nauka.

W pierwszych czterech kategoriach nagrody zostaną najpierw przyznane osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Laureaci nie tylko zdobędą tytuły "Osobowość Roku 2020", lecz także, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły "Osobowość Roku Pomorza 2020". W kategorii Nauka głosowanie będzie prowadzone w jednym etapie w skali całego województwa.

Pomorscy laureaci będą mieli szansę zdobyć krajowe wyróżnienia. Tegoroczna edycja prowadzona jest jednocześnie we wszystkich województwach. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuł "Osobowość Roku Polski 2020" w każdej kategorii.

Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się 14 kwietnia i będzie trwało do 25 maja 2021 roku, do godziny 21:00. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się 31 maja w poniedziałek i potrwa do wtorku 8 czerwca. Tego samego dnia zakończy się także głosowanie w wojewódzkiej kategorii Nauka.

Więcej informacji na temat plebiscytu „Osobowość Roku 2020” na stronie Dziennika Bałtyckiego