Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Nasza klasa: Stanowisko Kierowania Prewencją bez tajemnic

Nasza klasa: Stanowisko Kierowania Prewencją bez tajemnicCo się dzieje ze zgłoszeniami, przekazywanymi na alarmowy numer 986? Z jakimi sytuacjami mają na co dzień do czynienia dyżurujący przy telefonie pracownicy straży miejskiej? Jak wygląda zarządzanie patrolami, które podejmują interwencje na terenie miasta? Odpowiedzi na te pytania poznali uczniowie Klasy Bezpieczeństwa Publicznego podczas wizyty w siedzibie Stanowiska Kierowania Prewencją Straży Miejskiej w Gdańsku.

Uczniowie z IV LO odwiedzili SKP przy ul. Wyspiańskiego w środę 21 października. Mieli okazję zobaczyć jak pracuje stanowisko i co się dzieje ze sprawami zgłaszanymi na alarmowy numer 986. Mogli też na miejscu przekonać się jak wygląda dysponowanie patrolami straży miejskiej.

[gallery link="file" ids="13470,13471,13472"]

Młodzież zapoznała się również z zasadami funkcjonowania systemu inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście „Tristar”. Każdy uczeń mógł przez chwilę zasiąść na stanowisku operatora kamer i poobserwować co dzieje się na ulicach w wybranej części miasta.

[gallery link="file" ids="13473,13474,13475"]

Wycieczka została zorganizowana w ramach zajęć „Ochrona porządku publicznego”, prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Gdańsku. Klasa Bezpieczeństwa Publicznego istnieje w IV LO od września. Liczy 29 uczniów.

Czyta także: - Nasza klasa: Lekcja z miejskim drabem - Ślubowanie uczniów naszej klasy