Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Nasza klasa już w szkolnych ławach

Nasza klasa już w szkolnych ławachWspólne przedsięwzięcie IV Liceum Ogólnokształcącego, Służby Więziennej oraz Straży Miejskiej w Gdańsku stało się faktem. Eksperymentalna Klasa Bezpieczeństwa Publicznego liczy 33 uczniów i jest najliczniejszą wśród trzech mundurowych pierwszych klas. Wykładowcami w niej są między innymi: strażnicy miejscy, pracownicy służby penitencjarnej oraz policjanci.

Przedstawiciele wymienionych służb 1 września wzięli udział w uroczystej inauguracji roku szkolnego. Dzień wcześniej reprezentacja straży oraz służby więziennej spotkała się z rodzicami uczniów nowej klasy. Była to okazja, żeby się poznać, porozmawiać, zadać pytania i rozwiać ewentualne wątpliwości.

Nasza klasa już w szkolnych ławachPierwsza lekcja ze strażnikami już w środę, 9 września. Przedmiot nazywa się „Ochrona porządku publicznego”. W kolejnych latach poprowadzimy zajęcia: „Prawo lokalne”, „Prawo wykroczeń”, „Prawo ruchu drogowego”, „Pierwsza pomoc przedmedyczna” oraz „Ochrona środowiska”.

W klasie II policyjnej IV LO raz w tygodniu nasza koleżanka poprowadzi godzinną lekcję z pierwszej pomocy przedmedycznej. Pomoce dydaktyczne, niezbędne do zrealizowania zajęć, oczywiście zapewnimy.

Chcemy angażować uczniów nowej klasy w liczne przedsięwzięcia i imprezy, takie jak: Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie, festyny i spotkania z mieszkańcami oraz wspólne odwiedziny w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk”. Marzy nam się również wspólny, integracyjny piknik!

Czytaj także: - Nasza klasa: pierwszy dzwonek już niebawem