Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Nasza klasa: Już niebawem kolejna rekrutacja

Nasza klasa: Już niebawem kolejna rekrutacjaKlasa Bezpieczeństwa Publicznego o profilu humanistyczno-społecznym, pod patronatem Służby Więziennej i Straży Miejskiej czeka na chętnych. Młodych ludzi zapraszamy już drugi raz, wraz z pedagogami IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku oraz kolegami ze służby penitencjarnej. Rekrutacja uczniów na rok szkolny 2016/17 rozpocznie się 9 maja. Kandydaci mogą składać podania do 22 czerwca.

Jak wynika z informacji opublikowanych przez IV LO w Gdańsku, uczniowie Klasy Bezpieczeństwa Publicznego zostaną przygotowani do studiów na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, socjologia, psychologia, pedagogika, geografia oraz filologicznych.

Przedmiotami rozszerzonymi w Klasie Bezpieczeństwa Publicznego będą: geografia oraz WOS. Językami obcymi obowiązującymi są: angielski i rosyjski (do wyboru także: niemiecki i angielski).

W programie klasy znalazły się przedmioty prowadzone przez funkcjonariuszy służby więziennej (system penitencjarny w Polsce, Kodeks karny wykonawczy) oraz straży miejskiej (ochrona porządku publicznego). Uczniowie poznają też tajniki samoobrony i musztry. W planie zajęć jest innowacja społeczna, która obejmuje między innymi trening umiejętności społecznych.

Szczegółowe informacje o klasie i o rekrutacji można znaleźć na stronie IV LO

W środę 6 kwietnia w IV LO w Gdańsku w ramach dnia otwartego szkoły, wszyscy chętni mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki. Klasa Bezpieczeństwa Publicznego promowana była na stoisku, przygotowanym przez mundurowych z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku.

[gallery link="file" ids="14237,14238,14239"]

Klasa Bezpieczeństwa Publicznego istnieje w IV LO w Gdańsku od września 2015 roku. W tym roku szkolnym uczy się w niej 29 osób.

W ramach zajęć nasi funkcjonariusze proponują uczniom dodatkowe atrakcje. Odbyła się lekcja z miejskim drabem, młodzież zapoznała się z codzienną pracą na Stanowisku Kierowania Prewencją Straży Miejskiej w Gdańsku, reprezentacja klasy została też zaproszona do współpracy przy organizacji Finału IX Olimpiady wiedzy o Bezpieczeństwie, który odbył się 7 kwietnia w Kościerzynie.

Czytaj także: - Nasza klasa: Stanowisko Kierowania Prewencją bez tajemnic - Ślubowanie uczniów naszej klasy - Nasza klasa: Lekcja z miejskim drabem - Nasza klasa już w szkolnych ławach - Nasza klasa: Pierwszy dzwonek już niebawem!