Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Na ratunek starszej pani

Autor: Andrzej Hinz
Pewna kobieta straciła przytomność na przystanku tramwajowym. Strażnicy miejscy udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali karetkę pogotowia. Poszkodowana trafiła pod opiekę ratowników medycznych.
Przystanek tramwajowy, karetka pogotowia

Sobota, 24 kwietnia. Około godziny 12:20 funkcjonariusze z Referatu V patrolowali ulicę Bulońską. Gdy byli niedaleko ulicy Budapesztańskiej, podeszła do nich kobieta. Poinformowała, że na pobliskim przystanku tramwajowym przewróciła się starsza osoba. Mundurowi natychmiast poszli sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy.

Gdy podeszliśmy, kobieta siedziała na ławce. Powiedziała, że nie pamięta co się stało, bo straciła przytomność. Narzekała też na ostry ból w lewej stopie. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwaliśmy karetkę pogotowia – mówi młodszy inspektor Marek Gorzewski.

Strażnicy do czasu przyjazdu ratowników medycznych monitorowali stan poszkodowanej, która co chwilę traciła przytomność i osuwała się z ławki. Cały czas podtrzymywali z nią kontakt i pilnowali, żeby nie zrobiła sobie krzywdy. Dalszą opiekę nad starszą panią przejęła od mundurowych załoga ambulansu.