Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Na pomoc poszkodowanym

Autor: Monika Domachowska
W odstępie kilku dni strażnicy byli świadkami niebezpiecznie wyglądających zdarzeń. W jednym przypadku poszkodowanym był motorowerzysta, w drugim – kobieta poruszająca się pieszo przez skrzyżowanie. Strażnicy niezwłocznie pomogli uczestnikom zdarzeń i wezwali na miejsce ratowników medycznych.
Strażnik miejski stoi tyłem, kawałek dalej stoi samochód pogotowia ratunkowego.

Czwartek, 20 czerwca, tuż po godz. 11 strażnicy z Referatu Profilaktyki patrolowali rejon Śródmieścia, gdy wtem zauważyli zdarzenie drogowe. Na Targu Rakowym spostrzegli przewróconego motorowerzystę. Niezwłocznie zatrzymali radiowóz, wstrzymując jednocześnie ruch. Zapewnili w ten sposób bezpieczeństwo poszkodowanemu. Podczas rozmowy z mężczyzną okazało się, że ten uskarża się na ból w lewym barku. Funkcjonariusze niezwłocznie udzielili mu pierwszej pomocy. Poszkodowany poprosił o wezwanie karetki, która przyjechała po kilku minutach. Na miejscu pojawił się również patrol policji. Strażnicy na tym zakończyli swoje działania.  

Sobota, 22 czerwca, o godz. 15:30 patrol pieszy z Referatu Profilaktyki znajdował się na skrzyżowaniu ulic Chmielnej i Stągiewnej. Wtem zauważyli kobietę, która na środku skrzyżowania upadła i całą masą ciała uderzyła twarzą w bruk. Strażnicy niezwłocznie pomogli kobiecie podnieść się z ulicy, jednocześnie zabezpieczając teren przed nadjeżdżającymi samochodami. Następnie zaprowadzili ją w bezpieczne miejsce. Poszkodowana miała zakrwawioną twarz i zbity nos. Narzekała przy tym na ból ręki oraz poinformowała strażników, że robi jej się słabo. Funkcjonariusze usadowili ją w bezpiecznej pozycji i wezwali karetkę pogotowia. Pomoc nadjechała po kilku minutach. Po wstępnym badaniu kobieta została zabrana do szpitala na szczegółowe badania. Tym samym zakończyła się interwencja strażników.