Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Myślał, że ktoś je sobie weźmie…

Myślał, że ktoś je sobie weźmie…Kotkę z czterema malutkimi kociętami próbował porzucić w Parku Oruńskim mieszkaniec Gdańska. Świadek zdarzenia powiadomił o tym straż miejską. Funkcjonariusze ujęli sprawcę i przekazali policji. 35-latek odpowie za swój czyn.

Niedziela, 16 sierpnia. Około godziny 20:20 na alarmowy numer 986 zadzwonił ktoś i poinformował, że chwilę wcześniej widział rowerzystę, który na terenie Parku Oruńskiego porzucił koty. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol z Referatu VI.

Świadek zdarzenia opowiedział funkcjonariuszom o tym, co się stało. Poinformował też, że sprawca podczas ucieczki spowodował kolizję z innym rowerzystą i wciąż jest w pobliżu miejsca zdarzenia. Chwilę później mundurowi ujęli 35-latka.

Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Prewencją wezwano policję. Jej patrol drogowy najpierw przeprowadził czynności, związane z kolizją rowerową. Potem przejął od strażników ujętego mężczyznę wraz z rowerem i pięcioma odnalezionymi kotami.

35-latek przyznał, że wyrzucił zwierzęta. Jak stwierdził, nie miał czasu, by oddać je do schroniska. Liczył, że ktoś z przechodniów znajdzie czworonogi i je sobie weźmie.

Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji poinformowali strażników, że czyn gdańszczanina został zakwalifikowany jako przestępstwo. Sprawcę zatrzymano w celu przeprowadzenia dalszych czynności.