Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Mundurowi zapobiegli tragedii

Autor: Robert Kacprzak
Na policję trafiło zgłoszenie o osobie, która może zagrażać bezpieczeństwu zwiedzających Westerplatte. Strażnicy miejscy przyłączyli się do poszukiwań. Ujęli mężczyznę i przekazali go policjantom. Okazało się, że 20-latek chciał targnąć się na swoje życie. Dzięki współpracy funkcjonariuszy w porę otrzymał fachową pomoc.
radiowozy westerplatte

Niedziela, 14 listopada. Około godziny 9:00 funkcjonariusze z Referatu VI patrolowali okolicę Westerplatte. Ich uwagę zwróciły dwa policyjne radiowozy jadące w kierunku pomnika Obrońców Wybrzeża. Okazało się, że policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który może stanowić zagrożenie dla siebie lub innych. Niestety nie mieli jego rysopisu. Mundurowi dołączyli do poszukiwań.

Policjanci udali się szukać podejrzanego w rejon pomnika. W tym samym czasie strażnicy miejscy zablokowali dojście do niego. Udało im się też ustalić rysopis mężczyzny. Po kilku minutach zauważyli osobę idącą w stronę parkingu, która wyglądem pasowała do opisu poszukiwanego. Mężczyzna podczas rozmowy gubił wątek i mówił bez składu. Twierdził, że szuka swojej dziewczyny, która nie odbiera od niego telefonu. Miał też ranę w okolicy nadgarstka. Strażnicy ujęli go i przekazali policjantom.

Mężczyzna powiedział policjantom, że chciał odebrać sobie życie. Wezwana na miejsce karetka pogotowia zabrała go do szpitala.