Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Monitoring znalazł uciekiniera ze szpitala

Monitoring znalazł uciekiniera ze szpitalaBył chory. Uciekł ze szpitala. Jego dziwne zachowanie zwróciło uwagę operatora miejskiego monitoringu. Pracownik straży miejskiej powiadomił policję. Niedługo potem młody mężczyzna wrócił pod opiekę lekarzy.

Był poniedziałek, 14 grudnia. Zbliżała się północ. Operator miejskiego monitoringu, który obserwował ulice w centrum Wrzeszcza, w pewnym momencie zwrócił uwagę na młodego mężczyznę, siedzącego na torach tramwajowych. Chwilę później, gdy nadjeżdżał tramwaj, młodzieniec wstał i poszedł na przystanek. Zachowywał się jednak w sposób bardzo nietypowy.

Pracownik straży miejskiej poinformował o swoich spostrzeżeniach oficera dyżurnego policji, ten natomiast wysłał na miejsce patrol. W tym czasie mężczyzna próbował się oddalić. Jednak operator monitoringu nie spuszczał z niego z oka i o tym, w którym kierunku zmierza, informował policjantów.

Młodzieńca wylegitymowano. Jak się okazało, był poszukiwany, bo tydzień wcześniej uciekł ze szpitala. Nie wiadomo gdzie był i co robił przez kilka kolejnych dni.

Chory trafił z powrotem na oddział. Odwiozło go tam pogotowie w asyście policji.