Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Monitoring wypatrzył włamywacza

Autor: Marta Drzewiecka
Pewien 36-latek próbował włamać się do automatu vendingowego. Jego poczynania zauważył operator monitoringu i natychmiast powiadomił policję. Okazało się, że nie był to pierwszy taki wyczyn zatrzymanego.  
Męczyzna próbujący okraść automat ulicy Subisława

Niedziela, 12 czerwca. Kilka minut po godzinie 5.00 uwagę operatora monitoringu zwrócił mężczyzna stojący przy automacie z produktami CBD. Po upewnieniu się, że nikt go nie widzi, podjął próbę dostania się do jego zawartości. Pracownik straży miejskiej natychmiast powiadomił o tym dyżurnego Komisariatu Policji V. Na miejsce został wysłany patrol.

Operator nadal obserwował poczynania mężczyzny. Ten na widok przechodniów trzykrotnie oddalał się od urządzenia, by po chwili znowu do niego wrócić. W końcu zrezygnowany odszedł. Na zbliżeniu z kamery widać było wyraźne uszkodzenia automatu. Pracownik monitoringu na bieżąco informował także policjantów, gdzie aktualnie znajduje się mężczyzna.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Gdańsku funkcjonariusze sprawdzili dane zatrzymanego w policyjnych systemach i okazało się, że jest on poszukiwany również do innych włamań na terenie Gdańska oraz Sopotu. Mundurowi ustalili, że 36-latek w ciągu ostatnich trzech miesięcy dopuścił kilkudziesięciu kradzieży z włamaniem na terenie Przymorza, Żabianki oraz Brzeźna. Jego łupem padały pieniądze z automatów vedingowych, wrzutni toalet publicznych, rozmieniarek, biletomatów oraz odkurzacza.

Łączna suma strat, jakie ponieśli pokrzywdzeni to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał łącznie 25 zarzutów. Na swoim koncie ma m.in. kradzieże z włamaniem oraz zniszczenie mienia.

Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia. Za zniszczenie mienia grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.