Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Monitoring namierzył złodziei

Autor: Marta Drzewiecka
Pewien mężczyzna zachowywał się bardzo podejrzanie. Skrzętne ukrywał pakunek, z którym potem wsiadł do autobusu. Zwróciło to uwagę operatora monitoringu. Postanowił go obserwować. Okazało się, że zawartość opakowania była kradziona…
kamera monitoringu_1200px

Wtorek, 10 września. Było kilka minut po godzinie 1:00. Operator monitoringu przy Komisariacie Policji V na Przymorzu zauważył mężczyznę, który stał na przystanku autobusowym i spożywał alkohol. Chwilę później wsiadł do autobusu nocnego w kierunku Brzeźna. Zanim jednak to zrobił, zza wiaty przystankowej wyjął czarny pakunek i zabrał go ze sobą.

Pracownik straży miejskiej postanowił dokładniej przyjrzeć się mężczyźnie. Obserwował więc autobus i przystanki na trasie jego przejazdu. Pana z pakunkiem zobaczył ponownie, gdy ten wysiadł z kolegą na ulicy Krasickiego. Szybko udali się na pętlę tramwajową. Podejrzane opakowanie schowali w  pobliskich zaroślach. O całej sytuacji operator poinformował dyżurnego komisariatu, który wysłał tam patrol.

Jak informuje aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, policjanci pojechali na miejsce i wylegitymowali dwóch mieszkańców Gdańska. Po sprawdzeniu terenu okazało się, że kilka metrów dalej w krzakach schowana jest spalinowa przecinarka. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Znaleziony przedmiot pochodził z kradzieży. Sprawcy włamali się do jednego z samochodów na terenie Przymorza.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.