Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Monitoring namierzył sprawców rozboju

Autor: Marta Drzewiecka
32-letni mieszkaniec Suchanina stał pod sklepem i rozmawiał ze swoją znajomą. W pewnym momencie został napadnięty, pobity i okradziony. Sprawców zdarzenia wypatrzył operator monitoringu, który dowiedział się o całej sytuacji i bacznie obserwował okolicę.
Kamery monitoringu

Środa, 26 maja. Była godzina 21:30. Pracownik monitoringu przy Komisariacie Policji VIII otrzymał informację, że w rejonie ulicy Kurpińskiego doszło do pobicia mężczyzny. Sprawcami miało być dwóch lub trzech mężczyzn i kobieta. Oficer dyżurny polecił, by obserwować drogę, którą grupa może się przemieszczać.

Operator sprawdził też wcześniejsze nagrania. Znalazł na nich cztery osoby, które z dużym prawdopodobieństwem mogły być sprawcami pobicia. Około godziny 23:00 ponownie zobaczył troje spośród nich. O swoich spostrzeżeniach natychmiast powiadomił policjantów.

Jak informuje nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce, sprawdzili tę informację i wylegitymowali dwóch mężczyzn w wieku 27 oraz 37 lat. Z mężczyznami była 35-letnia kobieta, która jak się szybko okazało w chwili rozboju była z pokrzywdzonym. Mundurowi nie mieli wątpliwości, że również ona jest zamieszana w przestępstwo. Osoby zostały zatrzymane, a podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli przy kobiecie telefon należący do pobitego mężczyzny. Decyzją sądu wobec sprawców zastosowano tymczasowy areszt. Grozi im 12 lat więzienia.