Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Monitoring miejski ciągle skuteczny!

Monitoring miejski ciągle skuteczny!

Złodzieje na gdańskich Siedlcach oraz oruńscy wandale zapewne nie spodziewali się, że w trakcie gdy postanowili swoje niecne czyny wcielać w życie byli obserwowani przez czujne oko miejskiego monitoringu. Niedługo także mieli się przekonać, że łamanie prawa nie popłaca.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 30 września, ok. 20:40 w rejonie ul. Bądkowskiego na Siedlcach. Właśnie na tej trasie operator kamer pracujący w Referacie Monitoringu zauważył dwóch mężczyzn pchających wózek towarowy. Zeszli oni przez ul. Starodworską w ul. Kartuską, a następnie postanowili zatrzymać się w rejonie jednej z posesji gdzie ułożone były kafle chodnikowe mające służyć do celów remontowych. Dalszy scenariusz był już do przewidzenia – mężczyźni zaczęli ładować płyty do taczki, a operator monitoringu już informował o tym fakcie dyżurnego policjanta z pobliskiego komisariatu.

Kiedy miłośnicy chodnikowej infrastruktury z uśmiechem na twarzach zaczęli oddalać się z miejsca kradzieży zauważyli, że ich występek nie uszedł uwadze stróżów prawa. Policjanci ukarali mężczyzn mandatami karnymi, a także nakazali im odwiezienie płyt na miejsce, z którego je zabrali.

Do kolejnego zdarzenia, w którym brał udział osoby lekceważące przepisy prawa doszło 1 października kilka minut przed godziną 2 na gdańskiej Oruni. Właśnie wtedy operator monitoringu zauważył dwóch mężczyzn idących ul. Platynową w kierunku ul. Świętokrzyskiej, którzy na wysokości jednego z okolicznych supermarketów uznali, że przeszkadzają im słupki ostrzegawcze postawione tam na okoliczność remontów. Zaczęli je kopać i przewracać. Nie zapomnieli również o płytach chodnikowych, które rozrzucili na pobliskim trawniku. Na tym nie koniec – nocnym spacerowiczom nie podobało się również jedno z młodych drzew, które wyrwali,  a inne pozbawiali gałęzi.

Na takie zachowanie nie mogło być przyzwolenia i o powyższych chuligańskich wybrykach operator kamer monitoringu poinformował funkcjonariuszy z okolicznego komisariatu. Po kilku minutach wandale byli już w rękach policjantów.

Z okazji zbliżającego się weekendu zachęcamy Gdańszczan do bezpiecznego oraz rozsądnego spędzania czasu w godzinach nocnych. Pamiętajmy, że monitoring jest czujny!