Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Molestował, teraz za to odpowie

Molestował, teraz za to odpowieSzybka reakcja świadka i sprawna interwencja strażników. W centrum Gdańska funkcjonariusze ujęli mężczyznę, który molestował młodą kobietę. Sprawca został ujęty i odpowie za swój czyn.

8 lipca, środa. O godzinie 9:25 obok budynku NOT do mundurowych z Referatu II podbiegł pewien mężczyzna. Nerwowo gestykulując tłumaczył, że był świadkiem napastowania seksualnego. Prosił o pomoc. Bez chwili namysłu strażnicy ruszyli za nim i kilka chwil później zobaczyli roztrzęsioną, bardzo wystraszoną kobietę. Była to obywatelka Niemiec. 24-latka potwierdziła słowa świadka i wskazała mężczyznę, który oddalał się pospiesznie w kierunku Podwala Staromiejskiego. Funkcjonariusze pobiegli za nim i ujęli go. Jak się okazało, był to 51-letni mężczyzna, pochodzący spoza Gdańska.

Z rozmów strażników z oburzonymi świadkami zdarzenia wynikało, że od siedzącej na ławce kobiety sprawca najpierw chciał wyłudzić pieniądze. Potem przysiadł się do niej, zaczął ją dotykać i przytrzymywać. 24-latka próbowała się wyrwać z objęć natrętnego mężczyzny. On tymczasem rzucił się na nią, po czym wielokrotnie usiłował pocałować ją w twarz.

Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Prewencją strażnicy wezwali na miejsce policję. 51-latek został zatrzymany i trafił na komisariat. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi policja.